所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC W |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Typical Slew Rate | 2.4@±15V V/us |
| Maximum Supply Current | 6.5@±15V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.25@±15V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.06@±15V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 3.6@±15V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 90 dB |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 1.1@±15V pA/rtHz |
| Typical Voltage Gain | 123.52 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Manufacturer Type | Low Noise Amplifier |
| Rail to Rail | No |
| Screening Level | Extended Industrial |
| Maximum Input Bias Current | 0.06@±15V |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Supply Current | 6.5@±15V |
| Typical Gain Bandwidth Product | 5 |
| Typical Voltage Gain | 123.52 |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum CMRR | 90 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC W |
| Standard Package Name | SOIC W |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5|±9|±12|±15 |
| Shut Down Support | No |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.25@±15V |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Input Offset Current | 0.02@±15V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| Minimum PSRR | 116.48(Typ) |
| Typical Slew Rate | 2.4@±15V |
| Technology | Bipolar |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC W |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 4mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±4.5 V ~ 18 V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Slew Rate | 2.4 V/µs |
| Current - Input Bias | 15nA |
| Voltage - Input Offset | 50µV |
| Number of Circuits | 2 |
| Gain Bandwidth Product | 5MHz |
| rohs | RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 47 |
| Dual Supply Voltage | +/- 5 V, +/- 9 V, +/- 12 V, +/- 15 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Dual Supply Voltage | +/- 18 V |
| Series | OP270 |
| Voltage Gain dB | 123.52 dB |
| Input Offset Voltage | 0.25 mV at +/- 15 V |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Supply Current | 6.5 mA at +/- 15 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | No |
| Operating Supply Current | 4 mA |
| Ib - Input Bias Current | 60 nA |
| Operating Supply Voltage | 9 V to 36 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Precision Amplifiers |
| GBP - Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Brand | Analog Devices |
| Shutdown | No Shutdown |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 110 dB |
| SR - Slew Rate | 2.4 V/us |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 116.48 dB |
| en - Input Voltage Noise Density | 3.6 nV/sqrt Hz |
| Length | 10.5 mm (Max) |
| Supply Voltage - Max | 36 V |
| Supply Voltage - Min | 9 V |
| Vos - Input Offset Voltage | 50 uV |
| Height | 2.35 mm (Max) |
咨询QQ
热线电话