所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4SOT-223 |
| Maximum Power Dissipation | 1008 mW |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 45 V |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-223 |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Reel |
| Supplier Package | SOT-223 |
| Standard Package Name | SOT-223 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Width | 3.5 |
| Package Height | 1.57 |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Power Dissipation | 1506 |
| Number of Segments | 80 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 45 |
| Tab | Tab |
| PCB | 3 |
| Package Length | 6.5 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Pin Count | 4 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Current Regulator |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Sensing Method | High/Low-Side |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Current - Output | 70mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input | 45V |
| Accuracy | ±15% |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | NSI45035JZT1GOSCT |
| Low Level Output Current | 35 mA |
| 功能 | Current Regulator |
| 电流 - 输出 | 70mA |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 输入 | 45V |
| 封装/外壳 | TO-261-4, TO-261AA |
| 感应方法 | High/Low-Side |
| 精度 | ±15% |
| Board Level Components | Y |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Series | NSI45035J |
| Brand | ON Semiconductor |
咨询QQ
热线电话