所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5SOT-553 |
| Logic Function | Inverter Schmitt Trigger |
| Logic Family | LCX |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Output Type | Schmitt Trigger |
| Maximum Low Level Output Current | 32 mA |
| Maximum High Level Output Current | -32 mA |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 7.2@3.3V|5.9@5V ns |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Mounting | Surface Mount |
| Absolute Propagation Delay Time | 15.6 |
| Package Width | 1.3(Max) |
| PCB | 5 |
| Screening Level | Industrial |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3|5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Quiescent Current | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOT-553 |
| Standard Package Name | SOT-553 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum High Level Output Current | -32 |
| Package Length | 1.7(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65 |
| Pin Count | 5 |
| Package Height | 0.6(Max) |
| Maximum Low Level Output Current | 32 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Flat |
| Number of Inputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Logic Type | Inverter, Buffer |
| Supplier Device Package | SOT-553 |
| Current - Quiescent (Max) | 1µA |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5.9ns @ 5V, 50pF |
| Logic Level - Low | 0.2 V ~ 1.2 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Logic Level - High | 1.4 V ~ 3.6 V |
| Features | Schmitt Trigger |
| Package/Case | SOT-553 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | NL17SZ14XV5T2GOSCT |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Product Category | Inverters |
| High Level Output Current | - 32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | SOT-553-5 |
| Supply Voltage - Min | 1.65 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Technology | CMOS |
| Logical Function | Inverter Schmit Trig |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOT-553 |
| Quiescent Current | 1 uA |
| Propagation Delay Time | 15.6 ns |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 1.8/2.5/3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 1.65 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| 电流 - 静态(最大值) | 1µA |
| 系列 | 17SZ |
| 电流 - 输出高,低 | 32mA, 32mA |
| 供应商器件封装 | SOT-553 |
| 输入数 | 1 |
| 操作温度 | -55°C ~ 125°C |
| 电压 - 电源 | 1.65 V ~ 5.5 V |
| 特性 | Schmitt Trigger |
| 逻辑电平 - 低 | 0.2 V ~ 1.2 V |
| 封装/外壳 | SOT-553 |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 逻辑电平 - 高 | 1.4 V ~ 3.6 V |
| 不同 V、最大 CL 时的最大传播延迟 | 5.9ns @ 5V, 50pF |
| 电路数量 | 1 |
| 输入类型 | 施密特触发器 |
| 施密特触发器输入 | 是 |
| 逻辑功能 | 逆变器 |
| 最大低电平输出电流 | 32mA |
| 最长传播延迟时间@最长CL | 7.5 ns @ 50 pF |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 传输延迟测试条件 | 50pF |
| 高度 | 0.6mm |
| 逻辑系列 | LCX |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 最小工作电源电压 | 1.65 V |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 宽度 | 1.3mm |
| 封装类型 | SOT-553 |
| 每片芯片元件数目 | 1 |
| 最大工作电源电压 | 5.5 V |
| 长度 | 1.7mm |
| 最大高电平输出电流 | -32mA |
| 引脚数目 | 5 |
| 输出类型 | 单端 |
| 尺寸 | 1.7 x 1.3 x 0.6mm |
| Function | Inverter Schmitt Trigger |
| Operating Supply Voltage | 1.65 V to 5.5 V |
| Series | NL17SZ14 |
| Brand | ON Semiconductor |
咨询QQ
热线电话