所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Manufacturer Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Rail to Rail | Rail to Rail Input/Output |
| Package Width | 1.5 |
| PCB | 5 |
| Maximum Power Dissipation | 340 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±3.5 |
| Maximum Input Bias Current | 0.00001(Typ)@5V |
| Minimum PSRR | 55 |
| Maximum Supply Current | 1.5@±2.5V |
| Typical Gain Bandwidth Product | 1.4 |
| Typical Voltage Gain | 92.04 |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Output Type | CMOS|Rail to Rail |
| Minimum CMRR | 60 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TSOP |
| Standard Package Name | TSOP |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Maximum Single Supply Voltage | 7 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±0.45 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3 |
| Shut Down Support | No |
| Package Length | 3 |
| Pin Count | 5 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Maximum Input Offset Voltage | 6@±2.5V |
| Minimum Single Supply Voltage | 0.9 |
| Package Height | 1(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Typical Slew Rate | 1.6@±2.5V |
| Technology | CMOS |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 96mA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Gain Bandwidth Product | 1.4MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Current - Supply | 820µA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 0.9 V ~ 7 V, ±0.45 V ~ 3.5 V |
| Standard Package | 3,000 |
| Slew Rate | 1.6 V/µs |
| Current - Input Bias | 10pA |
| Voltage - Input Offset | 500µV |
| Number of Circuits | 1 |
| Other Names | NCS2001SN2T1OSTR |
| Package/Case | 6-TSOP (0.059", 1.50mm Width) 5 leads |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| 供应商器件封装 | 5-TSOP |
| 电压 - 电源,单/双 (±) | 0.9 V ~ 7 V, ±0.45 V ~ 3.5 V |
| 操作温度 | -40°C ~ 105°C |
| 电路数量 | 1 |
| 电流 - 输入偏置 | 10pA |
| 压摆率 | 1.6 V/µs |
| 电压 - 输入失调 | 500µV |
| 封装/外壳 | 6-TSOP (0.059", 1.50mm Width) 5 leads |
| 输出类型 | Rail-to-Rail |
| 电流 - 输出/通道 | 96mA |
| 增益带宽 | 1.4MHz |
| 放大器类型 | General Purpose |
| 电流 - 电源 | 820µA |
咨询QQ
热线电话