所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5TSOP |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 1.4 MHz |
| Typical Slew Rate | 1.6@±2.5V V/us |
| Rail to Rail | Rail to Rail Input/Output |
| Maximum Supply Current | 1.5@±2.5V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 6@±2.5V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.00001(Typ)@5V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 100@±2.5V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 60 dB |
| Minimum Single Supply Voltage | 0.9 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 7 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±0.45 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±3.5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Typical Voltage Gain | 92.04 dB |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Manufacturer Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Maximum Power Dissipation | 340 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±3.5 |
| Maximum Input Bias Current | 0.00001(Typ)@5V |
| Minimum PSRR | 55 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 1.5@±2.5V |
| Typical Gain Bandwidth Product | 1.4 |
| Typical Voltage Gain | 92.04 |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Output Type | CMOS|Rail to Rail |
| Minimum CMRR | 60 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TSOP |
| Standard Package Name | TSOP |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Maximum Single Supply Voltage | 7 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±0.45 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3 |
| Shut Down Support | No |
| Pin Count | 5 |
| Maximum Input Offset Voltage | 6@±2.5V |
| Minimum Single Supply Voltage | 0.9 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Typical Slew Rate | 1.6@±2.5V |
| Technology | CMOS |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 96mA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Supply | 820µA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 0.9 V ~ 7 V, ±0.45 V ~ 3.5 V |
| Package / Case | 6-TSOP (0.059", 1.50mm Width) 5 leads |
| Slew Rate | 1.6 V/µs |
| Current - Input Bias | 10pA |
| Voltage - Input Offset | 500µV |
| Number of Circuits | 1 |
| Gain Bandwidth Product | 1.4MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | NCS2001SN1T1GOSCT |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Operating Supply Voltage | 0.9 V to 7 V, +/- 0.45 V to +/- 3.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Operational Amplifiers - Op Amps |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 60 dB |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Shutdown | No Shutdown |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current | 76 mA |
| Supply Current | 0.82 mA |
| Input Offset Voltage | 6 mV |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Input Bias Current - Max | 10 pA (typ) |
| Op Amp Type | :Low Bias Current |
| No. of Amplifiers | :1 |
| Supply Voltage Range | :0.5V to 2.5V |
| Amplifier Case Style | :SOT-23 |
| No. of Pins | :5 |
| Bandwidth | :1.4MHz |
| MSL | :- |
| Supply Voltage Max | :7V |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85411000 |
咨询QQ
热线电话