所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6DFN EP |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 1.5 V |
| Maximum Input Voltage | 6 V |
| Maximum Output Current | 0.675 A |
| Output Voltage | 1.25 to 5 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.45@500mA V |
| Accuracy | ±1.5 % |
| Line Regulation | 4(Typ) mV |
| Load Regulation | 10(Typ) mV |
| Reference Voltage | 1.25 V |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Adjustable |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.45@500mA |
| Minimum Input Voltage | 1.5 |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | DFN EP |
| Standard Package Name | DFN |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Special Features | Enable Control|ESD Protection|Sho... |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 0.47@500mA |
| Output Voltage | 1.25 to 5 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.675 |
| Accuracy | ±1.5 |
| Maximum Input Voltage | 6 |
| Lead Shape | No Lead |
| Regulator Topology | Positive Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 675mA |
| Supplier Device Package | 6-DFN (3x3) |
| Voltage - Output | 1.25 V ~ 5 V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.45V @ 500mA |
| Current - Output | 500mA |
| Package / Case | 6-VDFN Exposed Pad |
| Voltage - Input | 1.5 V ~ 6 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | NCP606MNADJT2GOSCT |
| Output Current | 675 mA |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 6 V |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Dropout Voltage - Max | 0.47 V at 500 mA |
| Voltage Regulation Accuracy | 1.5 % |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | + 1.5 V |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Regulator Output Type | Adjustable |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Package Type | DFN EP |
| Polarity Type | Positive |
| Output Voltage Accuracy | �1.5 % |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Input Voltage (Max) | 6 V |
| Input Voltage (Min) | 1.5 V |
| Topology | LDO |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 0.45@500mA |
| Dropout Voltage@Current (Max) | 0.47@500mA |
| Input Voltage | 6 V |
| PackageType | DFN-6 |
| Regulation,Line | 4mV |
| Regulation,Load | 10mV |
| RegulatorType | LowDropout |
| Resistance,Thermal,JunctiontoCase | 18°C/W |
| Temperature,Operating,Range | -40to+150°C |
| Voltage,Dropout | 450mV |
| Voltage,Noise | 50μV |
| Voltage,Output | 1.25V |
| Voltage,Supply | 1.5to6V |
| Voltage,Supply,RejectionRatio | 62dB |
| 最大输出电流 | 675mA |
| 输出数目 | 1 |
| 静态电流 | 0.145mA |
| 线路调节 | 10 mV |
| 最高工作温度 | +150 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 引脚数目 | 6 |
| 高度 | 0.85mm |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 负荷调节 | 30 mV |
| 宽度 | 3.3mm |
| 封装类型 | DFN |
| 最小输入电压 | 1.5 V |
| 精确度 | ±1.5% |
| 长度 | 3mm |
| 输出电压 | 1.25 → 5 V |
| 输出类型 | 可调整的 |
| 最大输入电压 | 6 V |
| 尺寸 | 3 x 3.3 x 0.85mm |
| Brand | ON Semiconductor |
| Series | NCP605 |
| Dropout Voltage | 0.45 V at 500 mA |
咨询QQ
热线电话