所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3DPAK |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | 20 V |
| Maximum Output Current | 1(Typ) A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.95@100mA|1.01@500mA|1.07@800mA V |
| Accuracy | ±1 % |
| Line Regulation | 0.8(Typ) mV |
| Load Regulation | 4.3(Typ) mV |
| Maximum Quiescent Current | 10 mA |
| Operating Temperature | 0 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Cut Tape |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.95@100mA|1.01@500mA|1.07@800mA |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | DPAK |
| Standard Package Name | DPAK |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Special Features | Current Limit|Safe Area Protectio... |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 1.1@100mA|1.15@500mA|1.2@800mA |
| Maximum Quiescent Current | 10 |
| Output Voltage | 3.3 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 1(Typ) |
| Accuracy | ±1 |
| Maximum Input Voltage | 20 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 1A |
| Supplier Device Package | DPAK-3 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 1.07V @ 800mA |
| Current - Output | 1A |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Voltage - Input | Up to 20V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | NCP1117DT33T5GOSCT |
| Output Current | 1 A |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 20 V |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Dropout Voltage - Max | 1.1 V at 100 mA |
| Voltage Regulation Accuracy | 1 % |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Bias Current - Max | 6 mA |
| Operating Temp Range | 0C to 125C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Package Type | DPAK |
| Polarity Type | Positive |
| Output Voltage Accuracy | �1 % |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Voltage (Max) | 20 V |
| Quiescent Current (Max) | 10 mA |
| Topology | LDO |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 0.95@100mA |
| Dropout Voltage@Current (Max) | 1.1@100mA/1.15@500mA |
| Input Voltage | 20 V |
| DELETED | Compliant |
| Case | DPAK |
| Output current | 1A |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Kind of voltage regulator | LDO, fixed |
| Gross weight | 0.43 g |
| Output voltage | 3.3V |
| Package type | roll |
| Multiplicity | 2500 |
| Collective package [pcs] | 2500 |
| spg | 2500 |
| 最大输出电流 | 2.2A |
| 输出数目 | 1 |
| 静态电流 | 10mA |
| 长度 | 6.73mm |
| 参考电压 | 1.27V |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 引脚数目 | 3 |
| 高度 | 2.38mm |
| 最低工作温度 | 0 °C |
| 负荷调节 | 10 mV |
| 宽度 | 6.22mm |
| 封装类型 | DPAK |
| 精确度 | ±1% |
| 线路调节 | 4.5 mV |
| 输出电压 | 3.3 V |
| 输出类型 | 固定 |
| 最大输入电压 | 20 V |
| 尺寸 | 6.73 x 6.22 x 2.38mm |
| Width | 6.22 mm (Max) |
| Ib - Input Bias Current | 6 mA |
| Brand | ON Semiconductor |
| Quiescent Current | 10 mA |
| Length | 6.73 mm (Max) |
| Series | NCP1117 |
| Height | 2.38 mm (Max) |
| Dropout Voltage | 0.95 V at 100 mA |
咨询QQ
热线电话