所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3DPAK |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | 20 V |
| Maximum Output Current | 1(Typ) A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.95@100mA|1.01@500mA|1.07@800mA V |
| Accuracy | ±1 % |
| Line Regulation | 0.8(Typ) mV |
| Load Regulation | 4.3(Typ) mV |
| Maximum Quiescent Current | 10 mA |
| Operating Temperature | 0 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.95@100mA|1.01@500mA|1.07@800mA |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | DPAK |
| Standard Package Name | DPAK |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Special Features | Current Limit|Safe Area Protectio... |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 1.1@100mA|1.15@500mA|1.2@800mA |
| Maximum Quiescent Current | 10 |
| Output Voltage | 3.3 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 1(Typ) |
| Accuracy | ±1 |
| Maximum Input Voltage | 20 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 1A |
| Supplier Device Package | DPAK-3 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 1.07V @ 800mA |
| Current - Output | 1A |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Voltage - Input | Up to 20V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | NCP1117DT33RKGOSCT |
| Dimensions | 6.73 x 6.22 x 2.38mm |
| Height | 2.38mm |
| Length | 6.73mm |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Operation Mode | Linear |
| Package Type | D-PAK |
| Quiescent Current | 10mA |
| Reference Voltage | 1.27V |
| Width | 6.22mm |
| Output Current | 1 A |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 20 V |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Dropout Voltage - Max | 1.1 V at 100 mA |
| Voltage Regulation Accuracy | 1 % |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Bias Current - Max | 6 mA |
| Operating Temp Range | 0C to 125C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Polarity Type | Positive |
| Output Voltage Accuracy | �1 % |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Voltage (Max) | 20 V |
| Quiescent Current (Max) | 10 mA |
| Topology | LDO |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 0.95@100mA |
| Dropout Voltage@Current (Max) | 1.1@100mA/1.15@500mA |
| Input Voltage | 20 V |
| DELETED | Compliant |
| Input Voltage Max | :20V |
| Output Voltage Nom. | :3.3V |
| Dropout Voltage Vdo | :1.07V |
| Voltage Regulator Case Style | :TO-252 |
| No. of Pins | :3 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Accuracy % | :1% |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +125°C |
| Primary Input Voltage | :20V |
| Supply Voltage Max | :15V |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000108 |
| Tariff No. | 85411000 |
| Current,Output | 1500mA |
| Current,Supply | 3.6mA |
| PackageType | DPAK |
| PowerDissipation | InternallyLimited |
| Regulation,Line | 0.04% |
| Regulation,Load | 0.2% |
| RegulatorType | Voltage |
| Resistance,Thermal,JunctiontoCase | 15°C/W |
| Temperature,Operating,Range | 0to125°C |
| Voltage,Input | 20V |
| Voltage,Output | 1.25V |
| Case | DPAK3 |
| Multiplicity | 1 |
| Output current | 1A |
| Kind of voltage regulator | adjustable |
| Gross weight | 0.41 g |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Collective package [pcs] | 25 |
| spg | 25 |
咨询QQ
热线电话