所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 1A |
| Standard Package | 2,500 |
| Supplier Device Package | DPAK-3 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 1.07V @ 800mA |
| Current - Output | 1A |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Voltage - Input | Up to 20V |
| Other Names | NCP1117DT33RKOS |
咨询QQ
热线电话