所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Maximum Data Rate | 6(Min) Gbps |
| Power Supply Type | Analog |
| Typical Supply Current | 12 mA |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Typical Supply Current | 12 |
| Packaging | Rail |
| PCB | 8 |
| Package Width | 4(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | SOIC N |
| Package Length | 5(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Polarity | Non-Inverting |
| Factory Pack Quantity | 98 |
| Product Category | Buffers & Line Drivers |
| Number of Output Lines | 2 |
| Number of Input Lines | 2 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Max | 3.465 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Data Rate | 6 Gbps |
| Supply Voltage - Min | 2.375 V |
| Supply Current | 12 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Max) | 3.6 V |
| Package Type | SOIC N |
| 输出 | ECL |
| 电路数量 | 1 |
| 供应商器件封装 | 8-SOIC N |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 2.375 V ~ 3.465 V |
| 类型 | Buffer/Driver, Translator |
| 频率 - 最大值 | 6GHz |
| 封装/外壳 | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 比率 - 输入/输出 | 1:1 |
| 差分 - 输入/输出 | Yes/Yes |
| 输入 | CML, LVCMOS, LVDS, LVNECL, LVPECL, LVTTL |
| 逻辑系列 | LVPECL/LVNECL/CML/LVCMOS/LVTTL/LVDS |
| 工作模式 | 差分 |
| 输入信号类型 | CML,LVCMOS,LVDS,LVNECL,LVPECL,LVTTL |
| 逻辑功能 | 缓冲器,时钟、转换器 |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 时钟输入数目 | 1 |
| 引脚数目 | 8 |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 高度 | 1.5mm |
| 长度 | 5mm |
| 宽度 | 4mm |
| 封装类型 | SOIC |
| 输出逻辑电平 | ECL |
| 最大工作电源电压 | 3.465 V |
| Board Level Components | Y |
| 最小工作电源电压 | 2.375 V |
| 尺寸 | 5 x 4 x 1.5mm |
| Operating Supply Current | 12 mA |
| Series | NB6L16 |
| Brand | ON Semiconductor |
咨询QQ
热线电话