所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 5|9|12|15 |
| Standard Package Name | SOIC |
| Type | Standard |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Maximum Quiescent Current | 15 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Low Level Output Current | 200 |
| Maximum High Level Output Current | -200 |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 8 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 16 |
| Package Width | 3.95(Max) |
| Supplier Package | SO |
| Package Length | 4.95(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 8 |
| Number of Internal Timers | 1 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Current - Supply | 13mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 16 V |
| Standard Package | 2,500 |
| Frequency | 500kHz |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | NA555S-13DICT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Operating Supply Current | 9 mA |
| High Level Output Current | 200 mA |
| Series | NA555S |
| Brand | Diodes Incorporated |
| Low Level Output Current | 200 mA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Type | TTL |
| Supply Voltage - Max | 16 V |
| Shutdown | No Shutdown |
| Package / Case | SO-8 |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
咨询QQ
热线电话