所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Contact Mating Length | 0.243" (6.17mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Color | Black |
| Standard Package | 100 |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 16 |
| Number of Positions Loaded | All |
咨询QQ
热线电话