所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shrouded Header |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 16 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Body Orientation | Right Angle |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 2A |
| Series | 2500 |
| rohs | Compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Termination Style | Through Hole |
| Part # Aliases | 05111162725 80400031334 |
| Product Type | Headers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 105C |
| Current Rating (Max) | 2 A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Housing Color | Black |
| Product Length (mm) | 27.64 mm |
| Product Depth (mm) | 12.44 mm |
| Product Height (mm) | 8.59 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Product Range | :3M - 2500 Series |
| Contact Termination | :Through Hole Right Angle |
| No. of Contacts | :16 |
| No. of Rows | :2 |
| Pitch Spacing | :2.54mm |
| Colour | :Black |
| Contact Resistance | :20mohm |
| Current Temperature | :70°C |
| Flammability Rating | :UL94V-0 |
| Insulation Resistance | :1000Mohm |
| Lead Spacing | :2.54mm |
| No. of Mating Cycles | :200 |
| Operating Temperature Max | :105°C |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| PCB Hole Diameter | :0.89mm |
| Voltage Rating V AC | :350V |
| Working Voltage | :350V |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Electrical mounting | THT |
| Connector | socket |
| Maximum current | 2A |
| Multiplicity | 1 |
| Spatial orientation | angled 90° |
| Connector type | male |
| Gross weight | 4.46 g |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Number of pins | 16 |
| Contact plating | gold plated |
| spg | 100 |
| Collective package [pcs] | 100 |
| Type of pin configuration | 2x8 |
| Contacts pitch | 2.54mm |
咨询QQ
热线电话