所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Features | Waterproof |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Color | Gray |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Termination | Crimp |
| Note | Contacts Not Provided |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Standard Package | 600 |
| Contact Type | Female Socket |
| Other Names | Q7439214 |
| Description/Function | Small waterproof relay connector |
| Current Rating | 5 A |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Insulation Resistance | 100 MOhms |
| Product | Housings |
| Product Category | Automotive Connectors |
| Cable Diameter / Insulation Range | 1.4 mm to 1.7 mm |
| Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 105 C |
| Gender | Female |
| Wire Gauge Range | 22-20 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | MX19 |
| Mounting Style | Wire |
咨询QQ
热线电话