所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Description/Function | Small waterproof relay connector |
| Current Rating | 5 A |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Insulation Resistance | 100 MOhms |
| Number of Positions | 4 |
| Packaging | Bulk |
| Product | Housings |
| Product Category | Automotive Connectors |
| Cable Diameter / Insulation Range | 1.4 mm to 1.7 mm |
| Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 105 C |
| Gender | Male |
| Wire Gauge Range | 22-20 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Features | Mechanical lock mechanism prevents incomplete mating, and improved insertion and removal |
| Color | Gray |
| Series | MX19 |
| Mounting Style | Wire |
| Pitch | 2.5 mm |
| Opertemperatur | -40 TO 85 °C |
| Noof contacts | 04 |
| Automotive | CERTIFICAT |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话