所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2HC-49/US |
| Standard Frequency | 2.4576 MHz |
| Frequency Tolerance | ±30 ppm |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Load Capacitance | 32 pF |
| Type | Crystal |
| Series Resistance | 300 Ohm |
| Frequency Aging | ±5 ppm/Year |
| Maximum Operating Temperature | 70 °C |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Minimum Operating Temperature | -20 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Supplier Package | HC-49/US |
| Standard Package Name | HC-49/US |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Series Resistance | 300 |
| Package Height | 13.46(Max) |
| Load Capacitance | 32 |
| Frequency Stability | ±50 |
| Packaging | Bulk |
| Standard Frequency | 2.4576 |
| Frequency Aging | ±5 |
| Package Width | 3.8 |
| PCB | 2 |
| Package Length | 10.85 |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Frequency Tolerance | ±30 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 300 Ohm |
| Height | 0.530" (13.46mm) |
| Size / Dimension | 0.427" L x 0.150" W (10.85mm x 3.80mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency | 2.4576MHz |
| Package / Case | HC49/U |
| Other Names | CTX069 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product Category | Crystals |
| Dimensions | 3.8 mm W x 10.85 mm L x 13.46 mm H |
| Operating Temperature Range | - 20 C to + 70 C |
| Series | MP |
| Termination Style | Radial |
| Mounting Style | Through Hole |
| Tolerance | 30 PPM |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -20C to 70C |
| Screening Level | Commercial |
| ESR | 550 ohm |
| Product Height (mm) | 13.46 mm |
| Product Length (mm) | 10.85 mm |
| Product Depth (mm) | 3.8 mm |
咨询QQ
热线电话