所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5TSOP |
| Polarity | Positive |
| Type | Linear |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | 12 V |
| Maximum Output Current | 0.08(Typ) A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Maximum Power Dissipation | 140 mW |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.03@1mA V |
| Accuracy | ±2.5 % |
| Line Regulation | 0.2 %/V |
| Load Regulation | 60 mV |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.03@1mA |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Power Dissipation | 140 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TSOP |
| Standard Package Name | TSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Special Features | Current Limit|ESD Protection |
| Pin Count | 5 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 0.053@1mA |
| Output Voltage | 3.3 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.08(Typ) |
| Accuracy | ±2.5 |
| Maximum Input Voltage | 12 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.03V @ 1mA |
| Current - Output | 80mA |
| Package / Case | 6-TSOP (0.059", 1.50mm Width) 5 leads |
| Voltage - Input | Up to 12V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MC78LC33NTRGOSCT |
| Dimensions | 3 x 1.5 x 1mm |
| Height | 1mm |
| Length | 3mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | TSOP |
| Power Rating | 0.14W |
| Quiescent Current | 0.0011mA |
| Width | 1.5mm |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Output Current | 80 mA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 12 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Dropout Voltage - Max | 0.053 V at 1 mA |
| Voltage Regulation Accuracy | 2.5 % |
| Input Bias Current - Max | 0.001 mA |
| Input Voltage Min | :4.3V |
| Input Voltage Max | :12V |
| Output Voltage Nom. | :3.3V |
| Dropout Voltage Vdo | :30mV |
| Voltage Regulator Case Style | :SOT-23 |
| No. of Pins | :5 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Accuracy % | :2.5% |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Output Current Max | :100mA |
| Primary Input Voltage | :12V |
| Supply Voltage Min | :4.3V |
| Termination Type | :SMD |
| Voltage Regulator Type | :Positive Voltage |
| Weight (kg) | 0.12 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话