所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 3,000 |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.03V @ 1mA |
| Current - Output | 80mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 6-TSOP (0.059", 1.50mm Width) 5 leads |
| Voltage - Input | Up to 12V |
| Other Names | MC78LC33NTROSTR |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话