所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4SOT-89 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | 12 V |
| Maximum Output Current | 0.05(Typ) A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Maximum Power Dissipation | 300 mW |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.035@1mA V |
| Accuracy | ±2.5 % |
| Line Regulation | 0.2 %/V |
| Load Regulation | 60 mV |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.035@1mA |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Power Dissipation | 300 |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOT-89 |
| Standard Package Name | SOT-89 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Special Features | Current Limit|ESD Protection |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 0.053@1mA |
| Output Voltage | 3.3 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.05(Typ) |
| Accuracy | ±2.5 |
| Maximum Input Voltage | 12 |
| Lead Shape | Flat |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.03V @ 1mA |
| Current - Output | 80mA |
| Package / Case | TO-243AA |
| Voltage - Input | Up to 12V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MC78LC33HT1GOSCT |
| Dimensions | 4.6 x 2.6 x 1.6mm |
| Height | 1.6mm |
| Length | 4.6mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOT-89 |
| Power Rating | 0.14W |
| Quiescent Current | 0.0011mA |
| Width | 2.6mm |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Output Current | 50 mA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 12 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Dropout Voltage - Max | 0.053 V at 1 mA |
| Voltage Regulation Accuracy | 2.5 % |
| Input Bias Current - Max | 0.001 mA |
| Power Dissipation | 300 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Polarity Type | Positive |
| Output Voltage Accuracy | �2.5 % |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Voltage (Max) | 12 V |
| Topology | LDO |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 0.035@1mA |
| Input Voltage | 12 V |
| Current,Output | 50mA |
| Current,Supply | 1.1μA |
| PackageType | SOT-89 |
| PowerDissipation | 900mW |
| Regulation,Line | 0.05%/V |
| Regulation,Load | 40mV |
| RegulatorType | LowDropout |
| Temperature,Operating,Range | -40to+85°C |
| Voltage,Dropout | 35mV |
| Voltage,Output | 3.3V |
| Voltage,Supply | 12V |
| Case | SOT89 |
| Output current | 0.08A |
| Integrated circuit type | voltage stabiliser |
| Kind of voltage regulator | LDO, fixed |
| Gross weight | 0.15 g |
| Output voltage | 3.3V |
| Package type | tape |
| Multiplicity | 1 |
| Collective package [pcs] | 1000 |
| spg | 1000 |
| 最大输出电流 | 50mA |
| 输出数目 | 1 |
| 输出电压 | 3.3 V |
| 静态电流 | 0.0011mA |
| 长度 | 4.6mm |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 额定功率 | 140mW |
| 高度 | 1.6mm |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 负荷调节 | 60 mV |
| 宽度 | 2.6mm |
| 封装类型 | SOT-89 |
| 精确度 | ±2.5% |
| 线路调节 | 0.2 %/V |
| 引脚数目 | 3 |
| 输出类型 | 固定 |
| 最大输入电压 | 12 V |
| 尺寸 | 4.6 x 2.6 x 1.6mm |
| Ib - Input Bias Current | 1 uA |
| Brand | ON Semiconductor |
| Series | MC78LC00 |
| Pd - Power Dissipation | 0.3 W |
| Dropout Voltage | 0.035 V at 1 mA |
咨询QQ
热线电话