所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Low Dropout Regulators - LDO |
| RoHS | No |
| Input Voltage MAX | 12 V |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Dropout Voltage (Max) | 0.053 V at 1 mA |
| Output Current | 50 mA |
| Load Regulation | 60 mV |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-89-3 |
| Input Bias Current (Max) | 0.001 mA |
| Line Regulation | 0.2 % / V |
| Maximum Power Dissipation | 0.3 W |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Voltage Regulation Accuracy | 2.5 % |
| Life | Obsolete |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 1,000 |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.03V @ 1mA |
| Current - Output | 80mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input | Up to 12V |
| Other Names | MC78LC33HT1OSTR |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话