所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4SOT-223 |
| Polarity | Positive |
| Type | Linear |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | 13 V |
| Maximum Output Current | 0.3 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.025@10mA|0.26@300mA|0.115@100mA|0.22@250mA V |
| Accuracy | ±1 % |
| Line Regulation | 10 mV |
| Load Regulation | 25 mV |
| Maximum Quiescent Current | 2 mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Cut Tape |
咨询QQ
热线电话