所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Low Dropout Regulators - LDO |
| RoHS | No |
| Input Voltage MAX | 13 V |
| Output Voltage | 3 V |
| Dropout Voltage (Max) | 0.1 V at 10 mA |
| Output Current | 300 mA |
| Load Regulation | 25 mV |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-223-4 |
| Input Bias Current (Max) | 1.5 mA |
| Line Regulation | 10 mV |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Voltage Regulation Accuracy | 1 % |
| Life | Obsolete |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 4,000 |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Voltage - Output | 3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.26V @ 300mA |
| Current - Output | 300mA (Max) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input | Up to 13V |
| Other Names | MC33275ST-3.0T3OS |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话