所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Type | Voltage Monitor |
| Number of Supervisors | 1 |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 1.245 V |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 1.295 V |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 40 V |
| Watchdog Timer | No |
| Maximum Supply Current | 900 uA |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Power Dissipation | 800 mW |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Reset Threshold Voltage | 1.27 |
| Output Driver | Active Low |
| Package Width | 6.35 |
| PCB | 8 |
| Maximum Power Dissipation | 800 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 1.245 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Programmability | Yes |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 1.295 |
| Package Length | 9.27 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 |
| Pin Count | 8 |
| Manual Reset | No |
| Package Height | 5.33(Max) - 0.38(Min) |
| Maximum Supply Current | 900 |
| Packaging | Rail |
| Maximum Operating Supply Voltage | 40 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Voltage - Threshold | Adjustable/Selectable |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Other Names | MC33161PGOS |
| Package/Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话