所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Supervisory Circuits |
| RoHS | No |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
| Monitored Voltage | 1.27 V |
| Undervoltage Threshold | Adjustable |
| Overvoltage Threshold | Adjustable |
| Output Type | Open Collector / Drain |
| Manual Reset | Not Resettable |
| Watchdog | No Watchdog |
| Power-Up Reset Delay (Typ) | Adjustable |
| Supply Voltage - Max | 40 V |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | PDIP-8 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Power Dissipation | 800 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Supply Current (Typ) | 560 uA |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| Life | Obsolete |
| Voltage - Threshold | Adjustable/Selectable |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Standard Package | 1,000 |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Other Names | MC33161POS |
| Package/Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话