所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8Micro |
| Type | Voltage Monitor |
| Number of Supervisors | 1 |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 1.245 V |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 1.295 V |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 40 V |
| Watchdog Timer | No |
| Maximum Supply Current | 900 uA |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | Micro |
| Standard Package Name | MSOP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 1.245 |
| Maximum Supply Current | 900 |
| Typical Reset Threshold Voltage | 1.27 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Output Driver | Active Low |
| Manual Reset | No |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 1.295 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 40 |
| Programmability | Yes |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Voltage - Threshold | Adjustable/Selectable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | Micro8™ |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Package/Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MC33161DMR2GOSCT |
| Operating Supply Current | 560 uA |
| Product Category | Supervisory Circuits |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Overvoltage Threshold | Adjustable |
| Undervoltage Threshold | Adjustable |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Type | Open Collector / Drain |
| Reset Delay Time | Adjustable |
| Supply Voltage - Max | 40 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | MSOP-8 |
| Watchdog | No Watchdog |
| Threshold Voltage | 1.27 V |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| No. of Supervisors / Monitors | :2 |
| Supply Voltage Min | :2V |
| Supply Voltage Max | :40V |
| Reset Type | :Active-Low |
| Digital IC Case Style | :MSOP |
| No. of Pins | :8 |
| Supply Current | :560µA |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :105°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +105°C |
| Supply Voltage Range | :2V to 40V |
| Weight (kg) | 0.000833 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话