所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14TSSOP |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Typical Slew Rate | 0.6@14V V/us |
| Maximum Supply Current | 7@5V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 10@5V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.5@5V uA |
| Minimum CMRR | 70 dB |
| Minimum Single Supply Voltage | 5 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 30 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±15 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical Voltage Gain | 106.02 dB |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Supply | 2.8mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 5 V ~ 30 V, ±2.5 V ~ 15 V |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Slew Rate | 0.6 V/µs |
| Current - Input Bias | 200nA |
| Voltage - Input Offset | 2mV |
| Number of Circuits | 4 |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Supply Current | 7 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V to 30 V, +/- 2.5 V to +/- 15 V |
| Product Category | Operational Amplifiers - Op Amps |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 70 dB |
| Unit Weight | 0.002018 oz |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Input Bias Current - Max | 500 nA |
| Shutdown | No Shutdown |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current | 30 mA |
| Series | MC3303 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Offset Voltage | 10 mV |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Technology | Bipolar |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | TSSOP |
| Pin Count | 14 |
| Number of Elements | 4 |
| Common Mode Rejection Ratio | 70 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �3/�5/�9/�12 V |
| Input Bias Current | 500 nA |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2.5 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 5 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 30 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 9/12/15/18/24/28 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �15 V |
| Voltage Gain in dB | 106.02 dB |
| Unity Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | TSSOP (PW) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2000 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| CMRR | 70 |
| GBW | 1 |
| Reference Design | |
| HiRel | |
| Package Group | PDIP SOIC TSSOP |
| BW @ Acl | |
| Vs | |
| Iib | |
| Additional Features | |
| Rail-to-Rail | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| IIB | 500000 |
| Datasheet | SLOS101C |
| Architecture | |
| Vn at Flatband | |
| Iq per channel | 1.75 |
| TI Design | |
| Vos (Offset Voltage @ 25C) | 8 |
| Rating | Catalog |
| Offset Drift | 10 |
| Vn at 1kHz | |
| Total Supply Voltage | 5 |
| Acl, min spec gain | |
| Settling Time (01%) | |
| Offset Voltage Drift (+/-) | |
| Io |
咨询QQ
热线电话