所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16CDIP |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Mounting | Through Hole |
| Minimum Dual Supply Voltage | -4.94|4.75 V |
| Operating Temperature | 0 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Comparator ICs |
| RoHS | No |
| Product | Analog Comparators |
| Number of Channels | 2 |
| Supply Voltage - Min | 5 V |
| Supply Current (Max) | 50 mA |
| Response Time | 475 ps |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | CDIP-16 |
| Packaging | Tube |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Output Current (Typ) | 50 mA |
| Life | Obsolete |
| Manufacturer Type | Comparator |
| Standard Package Name | CDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Supply Current | 50@5V@-5.2V |
| Package Height | 4.07(Max) |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum Dual Supply Voltage | -4.94|4.75 |
| Rail to Rail | No |
| Typical Dual Supply Voltage | -5.2|5 |
| PCB | 16 |
| Package Width | 7.49(Max) |
| Supplier Package | CDIP |
| Package Length | 19.93(Max) |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Maximum Dual Supply Voltage | -5.46|5.25 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Number of Elements | 2 |
| Propagation Delay (Max) | 1.075ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Quiescent (Max) | 50mA |
| Output Type | Differential, ECL |
| Hysteresis | 27mV |
| Current - Output (Typ) | 100mA |
| Supplier Device Package | 16-CDIP |
| Type | with Latch |
| Package/Case | 16-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话