所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | Case MB-35W |
| Standard Package Name | Case MB-35W |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Bridge Type | Single Phase |
| Peak Non-Repetitive Forward Surge Current | 300 |
| Peak RMS Reverse Voltage | 560 |
| Peak Average Forward Current | 15 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 800 |
| Packaging | Bulk |
| Package Height | 11.35(Max) |
| Peak Reverse Current | 10 |
| Package Width | 28.83(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| PCB | 4 |
| Package Length | 28.83(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Configuration | Single |
| Pin Count | 4 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | MB-35W |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 800V |
| Standard Package | 400 |
| Current - DC Forward (If) | 15A |
| Package/Case | 4-Square, MB-35W |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Other Names | MB158W-BPMS |
| Diode Type | Single Phase |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product | Single Phase Bridge |
| Product Category | Bridge Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Maximum RMS Reverse Voltage | 560 V |
| Series | MB158 |
| Maximum Reverse Leakage Current | 10 uA |
| Forward Voltage Drop | 1.2 V |
| Peak Reverse Voltage | 800 V |
| Height | 11.35 mm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Width | 28.83 mm |
| Length | 28.83 mm |
| Max Surge Current | 300 A |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | MB-35W |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
咨询QQ
热线电话