所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | MB-35 |
| Standard Package Name | MB-35 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Bridge Type | Single Phase |
| Peak Non-Repetitive Forward Surge Current | 300 |
| Peak RMS Reverse Voltage | 560 |
| Peak Average Forward Current | 15 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 800 |
| Packaging | Bulk |
| Package Height | 11.35(Max) |
| Peak Reverse Current | 10 |
| Package Width | 28.83(Max) |
| Mounting | Screw |
| PCB | 4 |
| Package Length | 28.83(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Configuration | Single |
| Pin Count | 4 |
| Current,Forward | 15A |
| Current,Reverse | 10μA |
| Current,Surge | 300A |
| Dimensions | 28.83x28.83x11.35mm |
| PackageType | MB-35 |
| PrimaryType | BridgeRectifier |
| Speed,Switching | Standard |
| Temperature,Junction,Maximum | 150°C |
| Temperature,Operating | -55to150°C |
| Type | Bridge |
| Voltage,Forward | 1.2V |
| Voltage,Reverse | 800V |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话