所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Ratings | IP54 |
| Area (L x W) | 18.6" (120cm) |
| Features | PCB Supports |
| Weight | 1 lb (453.59g) |
| Color | Gray |
| Standard Package | 1 |
| Material | Plastic, Polystyrene |
| Height | 2.165" (55.00mm) |
| Size / Dimension | 5.906" L x 3.150" W (150.00mm x 80.00mm) |
| Container Type | Box |
| Design | Hand Held, Split Sides |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Outside Width | 80 mm |
| Product | Instrument Cases |
| Product Category | Enclosures, Boxes, & Cases |
| IP Rating | IP 54 |
| Depth | 55 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Outside Depth | 150 mm |
| Enclosure Type | :Wall Mount |
| Enclosure Material | :Polystyrene |
| Body Colour | :Grey |
| External Height - Imperial | :2.17" |
| External Height - Metric | :55mm |
| External Width - Imperial | :3.15" |
| External Width - Metric | :80mm |
| External Depth - Imperial | :5.91" |
| External Depth - Metric | :150mm |
| NEMA Rating | :12K |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.158 |
| Tariff No. | 39269097 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话