所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4MB-35 |
| Configuration | Single |
| Bridge Type | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 800 V |
| Peak Reverse Current | 10 uA |
| Peak Average Forward Current | 15 A |
| Peak Forward Voltage | 1.1@7.5A V |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Screw |
| Standard Package | Trays |
| Supplier Package | MB-35 |
| Standard Package Name | MB-35 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Peak Non-Repetitive Forward Surge Current | 300 |
| Peak RMS Reverse Voltage | 560 |
| Peak Average Forward Current | 15 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 800 |
| Package Height | 11.23(Max) |
| Peak Reverse Current | 10 |
| Package Width | 28.7(Max) |
| PCB | 4 |
| Package Length | 28.7(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Pin Count | 4 |
| Unit Pack | 100 |
| MOQ | 100 |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product | Single Phase Bridge |
| Max Surge Current | 300 A |
| Maximum RMS Reverse Voltage | 560 V |
| Maximum Reverse Leakage Current | 10 uA |
| Forward Voltage Drop | 1.1 V |
| Peak Reverse Voltage | 800 V |
| Height | 11.23 mm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Width | 28.7 mm |
| Length | 28.7 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | MB-35 |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Packaging | Tube |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | MB-W |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 800V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 15A |
| Diode Type | Single Phase |
| Other Names | MB158DI |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话