所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4WLP |
| Family | MAX2686 |
| Manufacturer Type | Low Noise Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Gain | 19(Typ)@1575MHz dB |
| Maximum Input Return Loss | 8.5(Typ)@1575.42MHz dB |
| Maximum Output Return Loss | 15(Typ)@1575.42MHz dB |
| Maximum Operating Frequency | 1575.42(Typ) MHz |
| Maximum Power Dissipation | 776 mW |
| Maximum Reverse Isolation | 40(Typ)@1575.42MHz dB |
| Maximum Supply Current | 4.1(Typ)@2.85V mA |
| Power Supply Type | Single |
| Typical Noise Figure | 0.75@1575.42MHz dB |
| Typical Single Supply Voltage | 2.85 V |
| Maximum Operating Temperature | 85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Reel |
| Series | MAX2686, MAX2688 |
| Noise Figure | 0.75dB |
| Supplier Device Package | 4-WLP (0.84x0.84) |
| RF Type | GPS/GNSS |
| Test Frequency | 1575.42MHz |
| P1dB | -10dBm |
| Current - Supply | 4.1mA |
| Voltage - Supply | 1.6 V ~ 3.3 V |
| Gain | 19dB |
| Frequency | 1575.42MHz |
| Package/Case | 4-WFBGA, WLCSP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Return Loss | 8.5 dB |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Package / Case | WLP-4 |
| Part # Aliases | MAX2686 |
| Type | Low Noise Amplifier |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Power Gain Typ | 19 dB |
| Technology Type | SiGe BiCMOS |
| Operating Frequency | 1575.42 MHz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Current | 4.1 mA |
咨询QQ
热线电话