所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20TQFN EP |
| Type | Battery Charger |
| Battery Type | Li-Ion|Li-Pol |
| Operating Supply Voltage | 8 to 26 V |
| Output Voltage | 4.2 to 4.4 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Function | Charge Management |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-TQFN (4x4) |
| Packaging | Tube |
| Battery Chemistry | Multi-Chemistry |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 26 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Power Dissipation | 1349.1 mW |
| Series | MAX17005B |
| Charge Safety Timers | Yes |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| UVLO Stop Threshold | 8.9 V |
| Product Type | Charge Management |
| Operating Supply Current | 1 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Temperature Monitoring | No |
| UVLO Start Threshold | 7.9 V |
| Product | Charge Management |
| Factory Pack Quantity | 75 |
| Brand | Maxim Integrated |
| Pd - Power Dissipation | 1349.1 mW |
咨询QQ
热线电话