所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0505 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 33 pF |
| Voltage | 150 Vdc |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | P090 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 1.4 mm |
| Product Height | 1.4(Max) mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Specialty Ceramic Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 33 pF |
| Voltage Rating | 150 V |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Code - in | 0505 |
| Case Code - mm | 1414 |
| Case Height | 1.4 mm |
| Case Length | 2.8 mm |
| Case Width | 2.8 mm |
| Dimensions | 2.8 mm W x 2.8 mm L x 1.4 mm H |
| Package / Case | 0505 (1414 metric) |
| Packaging | Reel |
| Product | High Reliability MLCCs |
| Series | MA1 |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Temperature Coefficient / Code | P90 |
| Type | SMD/SMT |
咨询QQ
热线电话