所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28SOH |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/NV Timekeeping RAM/Battery Backup |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Bus Type | Parallel |
| User RAM | 8192 byte |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | SOH |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Package Height | 2.69(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 28 |
| User RAM | 8192 |
| Package Width | 8.89(Max) |
| Supplier Package | SOH |
| Screening Level | Commercial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Length | 18.49(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 28 |
| Features | Leap Year, Watchdog Timer |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SOH |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Interface | Parallel |
| Type | Clock/Calendar |
| Other Names | 497-4710-2 |
| Package/Case | 28-SOP (0.350", 8.89mm Width) with SNAPHAT Sockets |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Real Time Clock |
| RTC Memory Size | 64 KB |
| RTC Bus Interface | Parallel |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 4.5 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Package / Case | SOIC-28 |
| Factory Pack Quantity | 936 |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | SOH |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| DELETED | Compliant |
| Product | Real Time Clocks |
| Series | M48T08Y |
| Brand | STMicroelectronics |
咨询QQ
热线电话