所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | SOH |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Bus Type | Parallel |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Package Height | 2.69(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Packaging | Tube |
| PCB | 28 |
| User RAM | 8192 |
| Package Width | 8.89(Max) |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Supplier Package | SOH |
| Screening Level | Commercial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Length | 18.49(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 28 |
| Features | Leap Year, Watchdog Timer |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SOH |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 28 |
| Interface | Parallel |
| Type | Clock/Calendar |
| Package/Case | 28-SOP (0.350", 8.89mm Width) with SNAPHAT Sockets |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Dimensions | 18.49 x 8.89 x 2.69mm |
| Functions | Battery Backup, Calendar, Chip Deselect, Clock, Switch Over, Write Protection |
| Height | 2.69mm |
| Length | 18.49mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Package Type | SOH |
| User RAM | 8192B |
| Width | 8.89mm |
| Function | Clock, Calendar, NV Timekeeping RAM |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Real Time Clock |
| RTC Memory Size | 8 KB |
| RTC Bus Interface | Parallel |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Package / Case | SOIC-28 |
| Factory Pack Quantity | 28 |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Clock IC Type | :Timekeeper |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Digital IC Case Style | :SOH |
| No. of Pins | :28 |
| IC Interface Type | :- |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :48 |
| Clock Frequency | :32.768kHz |
| IC Case Style | :SOH |
| IC Temperature Range | :Commercial |
| Memory Configuration | :8K x 8bit |
| No. of Outputs | :9 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| RTC Features | :Watchdog Timer |
| Supply Voltage Range | :4.75V to 5.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85423245 |
咨询QQ
热线电话