所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Time Format | HH:MM:SS:hh |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Timer/Interrupt |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Bus Type | Serial (SPI) |
| User RAM | 64 byte |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 1.6(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Packaging | Tube |
| PCB | 16 |
| User RAM | 64 |
| Package Width | 4(Max) |
| Supplier Package | SOIC |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Length | 10(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Features | Alarm, Leap Year, NVRAM, Square Wave Output, Watchdog Timer |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Memory Size | 44B |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 2.5 V ~ 3.5 V |
| Interface | SPI |
| Type | Clock/Calendar |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Clock IC Type | :RTC |
| Supply Voltage Min | :2.7V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :16 |
| IC Interface Type | :I2C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :41 |
| Data Retention Time | :10Yr |
| IC Case Style | :SOIC |
| IC Generic Number | :41T94 |
| Logic Function Number | :41T94 |
| Memory Configuration | :64 x 8 |
| No. of Outputs | :3 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| RTC Features | :NVRAM |
| Supply Voltage Range | :2.7V to 5.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话