所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Time Format | HH:MM:SS:hh |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Timer/Interrupt |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Bus Type | Serial (SPI) |
| User RAM | 64 Byte |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Real Time Clock |
| RoHS | No |
| RTC Bus Interface | Serial |
| RTC Memory Size | 64 B |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SO-16 |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话