所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28SOH |
| Time Format | HH:MM:SS:hh |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Timer/Interrupt |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Bus Type | Serial (SPI) |
| User RAM | 64 byte |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | SOH |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 2.69(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 28 |
| User RAM | 64 |
| Package Width | 8.89(Max) |
| Supplier Package | SOH |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Length | 18.49(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 28 |
| Matchcode | M41T94MH6F |
| U(cc)min | 2.7V |
| Unit Pack | 936 |
| Standard Leadtime | 15 weeks |
| MOQ | 936 |
| Embed.crystal | YES |
| U(cc)max | 5.5V |
| Permis.T(A)min. | -40°C |
| Automotive | NO |
| Permis.T(A)max. | 85°C |
| Type | RTC |
| Data bus | SPI |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Features | Alarm, Leap Year, NVRAM, Square Wave Output, Watchdog Timer |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SOH |
| Memory Size | 44B |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 2.5 V ~ 3.5 V |
| Interface | SPI |
| Package/Case | 28-SOP (0.350", 8.89mm Width) with SNAPHAT Sockets |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 497-5372-1 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Real Time Clock |
| RTC Memory Size | 64 B |
| RTC Bus Interface | SPI |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SO-28 |
| Factory Pack Quantity | 936 |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话