所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | SOH |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Bus Type | Serial (SPI) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 2.69(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Packaging | Tube |
| PCB | 28 |
| User RAM | 64 |
| Package Width | 8.89(Max) |
| Time Format | HH:MM:SS:hh |
| Supplier Package | SOH |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Length | 18.49(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 28 |
| Features | Alarm, Leap Year, NVRAM, Square Wave Output, Watchdog Timer |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 28 |
| Supplier Device Package | 28-SOH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Memory Size | 44B |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 2.5 V ~ 3.5 V |
| Interface | SPI |
| Type | Clock/Calendar |
| Package/Case | 28-SOP (0.350", 8.89mm Width) with SNAPHAT Sockets |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 18.49 x 8.89 x 2.69mm |
| Functions | Alarm, Battery Backup, Calendar, Chip Deselect, Clock, Switch Over, Watchdog Timer |
| Height | 2.69mm |
| Length | 18.49mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOH |
| User RAM | 64B |
| Width | 8.89mm |
| 存储容量 | 44B |
| 特性 | Alarm, Leap Year, NVRAM, Square Wave Output, Watchdog Timer |
| 供应商器件封装 | 28-SOH |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 2.7 V ~ 5.5 V |
| 电压 - 电源,电池 | 2.5 V ~ 3.5 V |
| 接口 | SPI |
| 日期格式 | YY-MM-DD-dd |
| 时间格式 | HH:MM:SS:hh (24 hr) |
| 封装/外壳 | 28-SOP (0.350", 8.89mm Width) with SNAPHAT Sockets |
| 类型 | Clock/Calendar |
| 功能 | 警报、备用电池、日历、芯片取消选择、转移、监控计时器 |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 引脚数目 | 28 |
| 高度 | 2.69mm |
| 最低工作温度 | -40°C |
| 宽度 | 8.89mm |
| 封装类型 | SOH |
| 最大工作电源电压 | 5.5 V |
| 长度 | 18.49mm |
| 用户RAM | 64B |
| 最小工作电源电压 | 2.7 V |
| 总线类型 | 串行 - SPI |
| 尺寸 | 18.49 x 8.89 x 2.69mm |
咨询QQ
热线电话