所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SO N |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Battery Backup |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Bus Type | Serial (2-Wire, I2C) |
| User RAM | 8 byte |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 8 |
| User RAM | 8 |
| Package Width | 4(Max) |
| Supplier Package | SO N |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Matchcode | M41T00SM6F |
| U(cc)min | 2.7V |
| Unit Pack | 2500 |
| Standard Leadtime | 15 weeks |
| MOQ | 2500 |
| Embed.crystal | NO |
| U(cc)max | 5.5V |
| Permis.T(A)min. | -40°C |
| Automotive | NO |
| Permis.T(A)max. | 85°C |
| Type | RTC |
| Data bus | I2C |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Features | Leap Year |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 2 V ~ 3.5 V |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 497-6458-1 |
| Package Type | SOIC |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Real Time Clock |
| RTC Memory Size | 8 B |
| RTC Bus Interface | Serial |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SO-8 |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| DELETED | Compliant |
| Clock IC Type | :RTC |
| Supply Voltage Min | :2.7V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| IC Interface Type | :I2C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :2.7V to 5.5V |
| Weight (kg) | 0.003 |
| Tariff No. | 85423300 |
咨询QQ
热线电话