所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Bus Type | Serial (2-Wire, I2C) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Packaging | Tube |
| PCB | 8 |
| User RAM | 8 |
| Package Width | 4(Max) |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Supplier Package | SO N |
| Screening Level | Industrial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Features | Leap Year |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 100 |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 2 V ~ 3.5 V |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Type | Clock/Calendar |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Function | Clock, Calendar |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Real Time Clock |
| RTC Memory Size | 8 B |
| RTC Bus Interface | 2-Wire, I2C |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating temperature | -40...+85 °C |
| Power supply | 2.7...5.5 V |
| Description | Sec, min, hr, day, date, month, year, century |
| Package | SO-8 |
咨询QQ
热线电话