所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 18SOX |
| Interface Type | Serial |
| Density | 64 Kb |
| Maximum Operating Frequency | 0.4 MHz |
| Maximum Random Access Time | 900 ns |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Organization | 8Kx8 |
| Data Retention | 40(Min) Year |
| Hardware Data Protection | Yes |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 7.62 |
| PCB | 18 |
| Screening Level | Industrial |
| Data Retention | 40(Min) |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Density | 64K |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Operating Frequency | 0.4 |
| Supplier Package | SOX |
| Standard Package Name | SOX |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 11.61 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 18 |
| Maximum Operating Current | 2 |
| Package Height | 2.34 |
| Maximum Random Access Time | 900 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Features | EEPROM, Leap Year |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 18-SOX |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Memory Size | 8KB |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 2.5 V ~ 35 V |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Type | Clock/Calendar |
| Package/Case | 18-SOX, 18-SOIC with Crystal (7.5mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话