所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24PCDIP |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Battery Backup |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Bus Type | Serial (2-Wire, I2C) |
| User RAM | 8 byte |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Features | Leap Year |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 24-PCDIP, CAPHAT® |
| Packaging | Tube |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | Integrated |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Type | Clock/Calendar |
| Other Names | 497-13203-5 |
| Package/Case | 24-DIP (0.600", 15.24mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | M41T00CAP |
| Brand | STMicroelectronics |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话