所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SO N |
| Interface Type | Serial-I2C |
| Density | 256 Kb |
| Maximum Operating Frequency | 0.4 MHz |
| Maximum Random Access Time | 900 ns |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Organization | 32Kx8 |
| Data Retention | 40(Min) Year |
| Hardware Data Protection | Yes |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Programming Voltage | 2.5 to 5.5 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Format - Memory | EEPROMs - Serial |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Memory Type | EEPROM |
| Memory Size | 256K (32K x 8) |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Speed | 1MHz |
| Other Names | 497-1601-2 |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话