所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 30 C |
| Packaging | Reel |
| Series | LP39542 |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Number of Outputs | 13 |
| Type - Secondary | RGB, White LED |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 1,000 |
| Supplier Device Package | 36-uSMD |
| Voltage - Output | 4 V ~ 5.3 V |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Backlight, Flash/Torch, Light Management Unit (LMU) |
| Package / Case | 36-WFBGA |
| Frequency | 1MHz ~ 2MHz |
| Topology | PWM, Step-Up (Boost) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -30 to 85 |
| Package | Pins | DSBGA (YZR) | 36 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 1000 | SMALL T&R |
| Functional Diagram | fbd_snvs503b.gif |
| Peak Efficiency | 90 |
| Vout | 5.3 |
| Package Group | DSBGA |
| Estimated Package Size (WxL) | |
| Reference Design | |
| Operating Temperature Range | -30 to 85 |
| Iout | |
| Datasheet | SNVS503B |
| LED Configuration | Parallel |
| Special Features | I2C Control |
| LED Current Per Channel | 25.5 |
| Rating | Catalog |
| LED | 16 |
| Iq | |
| Vin | 7.2 |
| Channels | 13 |
| Shutdown Current | |
| 内部驱动器 | Yes |
| 电压 - 输出 | 4 V ~ 5.3 V |
| 系列 | PowerWise® |
| 类型 - 初级 | Backlight, Flash/Torch, Light Management Unit (LMU) |
| 操作温度 | -30°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 3 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 36-WFBGA |
| 恒流 | Yes |
| 频率 | 1MHz ~ 2MHz |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 类型 - 次级 | RGB, White LED |
| 输出数 | 13 |
咨询QQ
热线电话