所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5SC-70 |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 31 MHz |
| Typical Slew Rate | 20@5V V/us |
| Rail to Rail | Rail to Rail Output |
| Maximum Supply Current | 2.84@5V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 1@5V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.00001@5V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 8@5V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 78 dB |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.7 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 0.015@5V pA/rtHz |
| Typical Voltage Gain | 113 dB |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Manufacturer Type | Low Power Amplifier |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Package Width | 1.4(Max) |
| PCB | 5 |
| Maximum Input Bias Current | 0.00001@5V |
| Minimum PSRR | 77 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 2.84@5V |
| Typical Gain Bandwidth Product | 31 |
| Typical Voltage Gain | 113 |
| Power Supply Type | Single |
| Output Type | CMOS|Rail to Rail |
| Minimum CMRR | 78 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SC-70 |
| Standard Package Name | SOT-323 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Shut Down Support | No |
| Package Length | 2.15(Max) |
| Pin Count | 5 |
| Maximum Input Offset Current | 0.000001(Typ)@5V |
| Maximum Input Offset Voltage | 1@5V |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.7 |
| Package Height | 1(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Typical Slew Rate | 20@5V |
| Technology | CMOS |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 150mA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Supply | 2.47mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 5.5 V, ±1.35 V ~ 2.75 V |
| Package / Case | 6-TSSOP (5 Lead), SC-88A, SOT-353 |
| Slew Rate | 20 V/µs |
| Current - Input Bias | 0.1pA |
| Voltage - Input Offset | 273µV |
| Number of Circuits | 1 |
| Gain Bandwidth Product | 31MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Shutdown | No Shutdown |
| Output Current | 67 mA |
| Series | LMV861 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 77 dB |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Offset Voltage | 1 mV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Supply Current | 2.25 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Bias Current - Max | 10 pA |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | SC-70 |
| Number of Elements | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio | 78 dB |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rail/Rail I/O Type | Rail to Rail Output |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Power Supply Rejection Ratio | 77 dB |
| Voltage Gain in dB | 113 dB |
| Unity Gain Bandwidth Product | 31MHz |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | SC70 (DCK) | 5 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_snosaz5c.gif |
| CMRR | 78 |
| GBW | 31 |
| Reference Design | |
| HiRel | |
| Package Group | SC70 |
| BW @ Acl | |
| Vs | 5.5 |
| Iib | |
| Additional Features | EMI Hardened |
| Rail-to-Rail | Out |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 |
| IIB | 500 |
| Datasheet | SNOSAZ5C |
| Architecture | |
| Vn at Flatband | |
| Iq per channel | 2.84 |
| TI Design | |
| Vos (Offset Voltage @ 25C) | 1 |
| Rating | Catalog |
| Offset Drift | 0.7 |
| Vn at 1kHz | 8 |
| Total Supply Voltage | 2.7 |
| Acl, min spec gain | |
| Settling Time (01%) | |
| Offset Voltage Drift (+/-) | |
| Io | 67 |
| Supply Type | Single |
| Operating Supply Current | 2.47 mA |
| Development Kit | LMV861MGEVAL |
| Ib - Input Bias Current | 10 pA |
| Input Type | Rail-to-Rail |
| Product | Operational Amplifiers |
| GBP - Gain Bandwidth Product | 31 MHz |
| Brand | Texas Instruments |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 94 dB |
| SR - Slew Rate | 20 V/us |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 77 dB |
| en - Input Voltage Noise Density | 8 nV/sqrt Hz at 5 V |
| Length | 2 mm |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| In - Input Noise Current Density | 0.015 pA/sqrt Hz |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Voltage Gain dB | 113 dB |
| Vos - Input Offset Voltage | 1 mV |
| Output Current per Channel | 67 mA |
| Height | 0.9 mm |
咨询QQ
热线电话