所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Amplifier IC Development Tools |
| RoHS | No |
| Product | Evaluation Boards |
| Type | Operational Amplifiers |
| Tool Is For Evaluation Of | LMV861 |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Description/Function | Evaluation Board for the LMV861 30MHz EMI Hardened Operation Amplifier |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Life | New At Mouser |
| EU RoHS | RoHS Not Applicable |
| Channels per IC | 1 - Single |
| Current - Output / Channel | 150mA |
| Board Type | Fully Populated |
| Utilized IC / Part | LMV861 |
| Output Type | Single-Ended, Rail-to-Rail |
| Current - Supply (Main IC) | 2.47mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplied Contents | Board |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 5.5 V, ±1.35 V ~ 2.75 V |
| Standard Package | 1 |
| Slew Rate | 20 V/µs |
| Amplifier Type | General Purpose |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Silicon Core Number | :LMV861 |
| Application Sub Type | :Operational Amplifier |
| Kit Contents | :Evaluation Board for LMV861MG |
| Features | :30MHz EMI hardened op-amp |
| Leaded Process Compatible | :No |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85423300 |
咨询QQ
热线电话