所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Resistive Touch Controllers |
| Input Type | 1 TSC |
| Data Rate | 38.4 kbps |
| Resolution | 10 bit |
| Interface Type | 4-Wire, UART |
| Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Supply Current | 11.5 mA |
| Operating Temperature | 0 C to + 70 C |
| Package / Case | TSSOP-48 |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 38 |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 6.2(Max) |
| PCB | 48 |
| Package Length | 12.6(Max) |
| Pin Count | 48 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Evaluation Tools | Available |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | UART |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Data Rate/Sampling Rate (SPS, BPS) | 38.4k |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Number of Inputs/Keys | 1 TSC |
| Current - Supply | 11.5mA |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 38 |
| Touch Panel Interface | 4-Wire |
| Package/Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | LM8500 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | TSSOP (DGG) | 48 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 38 | TUBE |
| SAR ADC Resolution | 10 |
| TI Design | |
| Functional Diagram | fbd_snas158b.gif |
| Rating | Catalog |
| Touch Panel | 4-Wire |
| Operating Temperature Range | 0 to 70 |
| Package Group | TSSOP |
| Supply Voltage (I/O VDD) | |
| Vref (Int/Ext) | Ext |
| Datasheet | SNAS158B |
| Supply Voltage (Analog) | 5.5 |
| Reference Design | |
| SAR Sample Rate | 0.5 |
| Control Interface | UART |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Product | Touch Screen Controllers |
| Operating Supply Current | 11.5 mA |
| Brand | Texas Instruments |
| Sampling Rate | 38.4 kb/s |
咨询QQ
热线电话