所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Resistive |
| Evaluation Tools | * |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | UART |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Data Rate/Sampling Rate (SPS, BPS) | 38.4k |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Number of Inputs/Keys | 1 TSC |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 11.5mA |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 38 |
| Touch Panel Interface | 4-Wire |
| Package/Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
咨询QQ
热线电话